Fotbalový manažer online


Rychlejší pohled - Volby Léto 2017


Vyjádření kandidáta na zástupce admina
rozhovor s kandidátem ZA SVK verze
Návrhy na úpravu voleb

Vítám vás u prvního vydání Rychlejšího pohledu. Naprosto nepravidelně vydávané noviny které budu vydávat kdy budu chtít, psát v nich o čem budu chtít to co budu chtít a budu do nich zvát hosty co budu chtít (většinou vybírané na základě vzhledu). Ve výsledku se jedná o názor mé osoby na vybrané dění ve hře pěkně a přehledně na jednom místě :).
V prvním díle se podíváme na právě probíhající volby na zástupce admina léto 2017.

Nejprve ze všeho bych chtěl adresovat svojí vlastní kandidaturu v těchto volbách, jaký to na mě mělo vliv a co si myslím o výsledku.

Rychlejiho kandidatura

Nejprve ze všeho bych chtěl poděkovat vem jenž mi dali svůj hlas a to hlavně v prvním kole voleb do kterého jsem vstoupil pozdě, ale i přesto jsem se díky vám, voličům, dostal do 2. kola s počtem 17 hlasů, druhým (až třetím :P) nejlepším výsledkem napříč verzemi. Takový výsledek jsem při sepisování kandidatury snad ani nečekal :). Druhé kolo pak nedopadlo úplně podle očekávání, ale i přesto si stojím za tím, že pro mě dopadly velice dobře. I přesto, že rozdíl hlasů byl nakonec zhruba 33 hlasů (což se zdá být jako docela dost), relativně je to 56% pro Paula Dybalu, 44% pro mě (což je po přepočtu nějakých 121,79 hlasů, děkuji vám všem, hlavně tomu tříčtvrtečnímu :D), což je dost vyrovnané a pokud jsem měl prohrát, jsou tohle čisla se kterými se za prohru rozhodně nestydím.

Během voleb jsem měl šanci udělat pár věcí jinak. Jsou to záležitosti co by mi možná přihrály několik hlasů (komentáře k plusově kandidatuře například), ale znamenalo by to dělat ze sebe někoho jiného a to není správné. Pokud si mě mají lidé zvolit, mají si mě zvolit pro to kdo jsem a ne pro to za co se vydávám. Chtěl jsem jako kandidát být k sobě i ostatním upřímný, ne jako jiní (nemluvím teď přímo o těchto volbách a nechci ani vytahovat nějaké staré záležitosti, ale byli tu kandidáti co se na pár týdnů chovali až podezřele klidně. (Minimálně) jednou to dokonce dopadlo celkem katastrofálně).
Jeden z největších důvodů co mě držel od kandidatury tentokrát byl, že jsem se svou nízkou aktivitou a vysokou znechuceností nad komunitou ve hře (dva příklady tu vystupují jak majáky v mlze, ale je to i celek toho, že ve hře se má hlavně diskutovat a měla by tu být nějaká komunita lidí co je toho na určité úrovni schopná a ne že to tu bude k nerozeznání od komentářů pod články nejmenovaného deníku jenž vlastní jeden nejmonovaný podnikatel/politik) chtěl ve hře končit. Dal jsem to svému majiteli náležitě dopředu vědět aby mohl najít náhradu, on se ale místo toho upnul na to, že když budu dělat ZA, začne mě to tu znovu bavit. Věděl jsem, že má pravdu. Moci alespoň do určité míry regulovat "rakovinotvornost" v diskuzi a mít ve hře nějaký závazek by mě tu udrželo a to velmi aktivního (přeci jen, vloni (edit: předloni.. to to letí) touto dobou jsem byl druhý v žebříčku aktivity a to hlavně díky tomu že jsem byl majitelem týmu a měl jsem tím pádem ve hře závazek (a taky protože jsem chtěl porazit jay.dyma v aktivitě :D)) věděl jsem také, že bude těžké se v CZE verzi ZA stát, ale hlavně jsem věděl, že pokud ve volbě neuspěji a jay konečně najde nějakého záložníka(!!!), bude můj odchod ze hry působit špatným dojmem. Nicméně.. Nakonec jsem si uvědomil, že je mi vlastně úplně jedno co si někteří myslí a co tu na mě budou házet za špínu :D. V kombinaci s tím, že mi přišlo, že by výběr kandidátů v CZE měl být pestřejší jsem se nakonec rozhodl kandidovat... pozdě. Druhé kolo jsem pak naneštěstí nemohl být aktivní (s výjimkou úplně prvního dne) kvůli tomu co se dělo IRL, ale pochybuji, že kdyby to bylo jinak, nějak by to ovlivnilo výsledek. Nicméně české osazení ZA týmu je již dosazené a pro mě z toho zůstaly jen následky. Byl jsem tu tento a minulý týden víc, než dokupy poslední 3 měsíce a viděl jsem (hlavně na chatu) nějaké jiskřičky naděje pro komunitu a rozhodl jsem se proto ve hře setrvat. Uvidíme co z toho bude. Přeci jen jsou volby, tak je tu aktivita vyšší, pokud by se to po ukončení voleb mělo vrátit na stejné místo kde to bylo když jsem přestal hru aktivně navštěvovat, o odchodu znovu přemýšlet začnu (takže dyme... pořád sháněj záložníka(!!!) ;)). Pokud tu ale do zimních voleb setrvám, plánuji kandidovat znovu a doufám, že alespoň s podobným výsledkem :).

Je trochu škoda že jssem nevyhrál, třeba by to tu pak bylo nějak takhle :D:

//Pouze eng - nenašel jsem verzi s titulkami
//Nevhodné pro děti...

Systém voleb - fungovaly změny?

Tyto volby doprovázely i jisté změny ve způsobu hlasování. Volba již nebyla založena na "teď nachvilku zrušíme bobříky a budeme dělat volby" na relativně důmyslnější verzi hlasování. I přes to, že nový způsob je převážně plusem, je tu pár věcí co bych na něm určitě upravil. Změny které přišly přinesly i jistá pravidla. Hráč nesmí brát svůj hlas zpět, nemůže hlasovat sám pro sebe a nebude dopředu znát průběžný výsledek voleb.. až na to, že ne tak úplně...
Všechny ty pravidla mají určitý důvod a jsou do určité míry důležitá až na poslední zmíněné. Do příštích voleb navrhuji nezřístupnit průběžné výsledky nikomu. A tím myslím nikomu (s možnou výjimkou admina, pokud by měl čas a chuť řešit případné podezřelé hlasy)! Hlasování by se tím stalo realističtějším a méně ovlivnitelným. Druhé kolo pak probíhá celkem katastrofálně. Jsem pro používat stejný systém jako byl nyní použit v kole prvním (s úpravou o průběžných výsledcích). Nepříjde mi totiž úplně příjemné zjištění, že v druhém kole (v CZE) hlasoval téměř dvojnásobek lidí než v kole prvním napříč verzemi. Nejde se pak ubránit pocitu, že hlasovalo hodně lidí co nemělo ani ponětí o čem se vlastně hlasuje a pro koho hlasovat. Myslím, že pokud by se v příštích volbách tyto dvě úpravy zavedly, budou tu opravdu důmyslně dotažené volby s minimálním rizikem manipulace "za běhu". Ostatně nejsem sám kdo má takový názor.

ROZHOVOR

Nyní bych vám rád představil prvního hosta Rychlejšího pohledu kandidáta na zástupce admina:
Otázky a odpovědi byly zachovány v původním stavu pro ukázku tehdejší mluvy a kultury

Rychleji:
Vítám zde hráče MuaKuvoco della Arrakis, jednoho ze dvou kandidátů postupujících do druhého kola voleb o zástupce za SVK verzi FM. Jak se máš teď když jsou volby v plném proudu?

MuaKuvoco della Arrakis
Vítám u mě na návštěvě i reportéra Rychlejiho. Nepohostím ho sice ani vodou a chlebem se solí, ale ani ničím lepším, bo nepřišel na kus žvance, ale na rozhovor :D
Jak se cítím? Je to složité. Řekl bych, že docela fajn, ale mám pár osobních problémů, které nebudu ventilovat veřejně a proto beru volby jako způsob. jak přijít na jiné myšlenky :)
Pokud vyhraji, což stále není jisté, věřím tomu, že pomoc druhým mi pomůže překonat moje vlastní problémy a když na ně nebudu tolik myslet, mohu se jimi lépe prokousat ...

Rychleji:
První kolo voleb bylo v SVK verzi velice těsné. Co si o tom myslíš?

MuaKuvoco della Arrakis
Z konce prvního kola mám smíšené pocity. Bylo zajímavé sledovat, jak se hýbe pořadí na prvních třech místech, udivilo mě, že po tom, co jsem se dostal na jedno z prvních třech míst, že jsem se tam i udržel. Upřímně jsem nečekal, že by můj postup do druhého kola byl vůbec reálný. Osobně jsem čekal víc hlasů u Freona a Lorda. I "nekandidát" Plus mě překvapil. Příští volby by mohly být stylem 1hlas 1verze, zkusím to během toho půlroku nějak protlačit, protože si myslím, že takhle jsou volby trošku nepřesné. Nebo a to by taky bylo řešení, by si o kandidátech do druhého kola rozhodovala verze sama, tzn, že by hráč nemohl hlasovat pro hráče mimo svou verzi.

Rychleji:
A neudivuje tě třeba, že v posledních několika dnech šly hlasy naprosto převážně hlavně mezi top 3 SVK verze a to i přestože před udělením hlasu volič nevěděl jak volby probíhají?

MuaKuvoco della Arrakis
Já si myslím, a nemám to podložené, že někteří voliči, hlavně pro pluska, věděli moc dobře, jak si jejich kandidát stojí a kdy maj zahlasovat pro něj. Jak píšeš, obzvlášť poslední dva dny prvního kola mě utvrdily v tom, že není vše tak čisté, jak se na první pohled tváří. Nechci nikoho očerňovat, ale nebyl jsem jediný, kdo si toho všiml, psalo mi několik lidí, jestli s tím hodlám něco dělat. Odpovídal jsem, že to nehodlám řešit, protože plusko není tak hloupý jako třeba byl CRko a jestli to nějak organizoval, tak mezi lidmi, kterým věří a hlavně tak, aby se to nezjistilo nahlédnutím do databáze (db). Návrh na prošetření byl podán, ne mnou, osobou mimo slovenskou verzi, a nic se nezjistilo. Jak píšu, plusko není hloupý a pokud v tom měl opravdu prsty, udělal to moc chytře. Proto by bylo dobré změnit systém prvního kola, průběžné výsledky nezobrazovat a hotovo. Kdyby někdo potom napadl výsledek hlasování v prvním kole, mohl by se předložit záznam z db, kde by toto vše bylo a lehce by se přepočítalo, kdo měl kdy kolik hlasů. Ale zobrazovat výsledek tomu, kdo odvolil byla chyba, stejně jako v druhém kole, kde to vidí každý, kdo hlasoval. Zkrátka výsledek voleb zveřejnit až po odhlasováni.
Ale jednou to Jirka takhle ustanovil a nelze se tomu bránit. Lze se jen pokusit to do příštích voleb změnit.
a ty tři hlasy pro mě v poslední den voleb prvního kola byly asi kamufláž, aby podezření nepadlo jen na pluska.

Rychleji:
Naprosto souhlasím (s úpravou systému voleb pozn. red.). Hrou kolují teorie o tom, že Plus vedl svou kandidaturu jen proto aby se Lord TT nestal zástupcem admina. To by pak vysvětlovalo i ty hlasy pro tebe. Pokud by to byla, co si o tom myslíš?

MuaKuvoco della Arrakis
Pokud by to byla pravda? Jo, nedivil bych se tomu, on v podstatě napsal, že to vlákno s kandidaturou založil jen proto, že chtěl ukázat komunitě na FM nějaké dva screeny a bál se, že by ZA tento příspěvek v jiném vláknu mohli smazat nebo jiné celé vlákno zrušit. Šlo by to i dohledat. Ale i následující chování pluska k LordTTovi je jen dalším důkazem podporujícím tuto teorii. Osobně mě mrzí, jak se k němu plusko chová, ale nevidím do toho, nevím co si udělali a proč se plusko k LordTTovi takhle chová. Víc snad ani nevím co k tomu už napsat. Věděl jsem, že je plusko tak trošku samorost, ale to co předvádí v poslední době mě zklamalo.

Rychleji:
Já třeba si myslím, že by to svým způsobem bylo znehodnocení voleb jako takových...

MuaKuvoco della Arrakis
Tím by trumfl i minulé anglické volby, kdyby se toto projevilo jako znehodnocení voleb. Upřímně by mi ani nevadilo opakování voleb, spíš by mě začaly otravovat zakládaná vlákna typu: Zruště Smolinhovi trest apod. Oba víme, že by taková vlákna byla zakládána, bo za znehodnocení voleb v takovém rozsahu by už nic jiného než permban nemohl následovat. Ale jak jsem psal, návrh byl podán, nezjistilo se nic, tak se snad jednalo o "náhodu" a ne o cílené znehodnocení voleb.

Rychleji:
Koho by si nejraději viděl jako adminem zvoleného Zástupce admina, pokud by si vyhrál volby?

MuaKuvoco della Arrakis
Teď asi hodně lidí překvapím, co napíšu, ale je mi to jedno :D Nebudu to dál rozebírat, nerad bych takhle nechtěně ovlivnil budoucí Jirkovu volbu. Jsou 4 možnosti, které to mohou být a budu rád, když to bude kdokoli z nich. :)

Rychleji:
Já ale trochu doufal že by si o tom mohl prima.kluka přimět přemýšlet :D. Jednalo by se přeci jen o tvého kolegu. Navíc pk moc často noviny nekupuje :D (ačkoli teď je aktivní, tak těžko říct). No nevadí... Druhé kolo je v plném proudu a prozatimní výsledky jsou 96 hlasů pro tebe a 71 pro oponenta. Pokud bude volební účast podobná jako v CZE verzi, čeká vás ještě zhruba 100 voličů. Jsi zatím optimistický nebo se na to snažíš nemyslet?

MuaKuvoco della Arrakis
Zatím se druhé kolo lépe vyvíjí pro mě, jak skončí těžko říct, Výsledky prvního kola jsem taky neočekával v podobě jaké byly. Takže stále není nic rozhodnuto a každý hlas může výsledek druhého kola změnit. A dobře no, když vybere LordTTa, změním na půl roku klub, bo nechci se pokrytecky vymezovat proti pobytu dvou ZA v jednom týmu a pak v tom setrvávat. I když mám Čadcu rád, jsem kapitán a v případě takové situace vezmu tu nemilou povinnost na sebe a na půl roku se upíchnu jinam. V případě jiné volby taková situace nenastane a já zůstávám v domácím klubu :) Ale i kdyby byl vybrán LordTT, nevadilo by mi to. A doufám, že Jirka zváží všechny možnosti než vybere jedno jméno.

Rychleji:
Pokud by ses zástupcem nestal, změnilo by to pro tebe něco? A kandidoval by si za půl roku znovu?

MuaKuvoco della Arrakis
Nezměnilo by se nic, nestalo by se taky nic :D jsou to volby, rozhodují hráči a když si budou myslet, že na to nemám z nějakého důvodu, svět se nezboří. A jestli bych kandidoval příště nevím, nevím ani jestli bych obhajoval funkci. To vše budu řešit, až ta situace nastane, v případě dalších voleb tedy až v prosinci :)

Rychleji:
Je něco co by si chtěl ohledně voleb říci a já se na to nezeptal? ;)

MuaKuvoco della Arrakis
Není nic co bych měl potřebu sdělit :) Hlavně ať všichni hlasujou tak jak cítí, že by měli hlasovat a ne tak, jak jim někdo radí, že by bylo dobré, kdyby tak hlasovali.
A platí to nejen tu,ale obzvlášť v reálném životě :)

Rychleji:
Tak děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí.

MuaKuvoco della Arrakis
jo dík a nemáš zač :)

Tak tady to máte. Další příběh ze života kandidátů vám přinesl Rychleji. Zpátky do studia! Ano, teď jsme i televize!..Děkuji všem co si noviny přečetli. Nejedná se o žádné pěkné OutSide class noviny, spíš pouze o názory dlouholetého hráče :)

(11.07. v 07:21 vydal Rychleji)


archiv novin


diskuse je přístupná jen hráčům hry Fotbalový manažer
přihlašte se nebo zdarma registrujte

otevřít diskusi k článku