Fotbalový manažer online


TTho Bulvárek - 1. vydání


Bulvárek je zpátky a s ním i postřehy z herního i reálného světa, rozhovory, zábava či hudba. Zajímá vás proč vyhynuli mamuti, kdo z místních fotbalistů se stal otcem, nebo kdo má problémy s pamětí? Chcete vyhrát až 300 000 KF? Máte nenaplněné novinářské ambice? Pak si kupte TTho Bulvárek, jen za 499,- KF!Vítám všechny staré i nové čtenáře u prvního vydání znovuzrozeného TTho Bulvárku. Od posledního čísla uplynuly více než dva roky a během této dlouhé doby se udála řada změn. Několika změn si můžete všimnout i v našich novinách. Bulvárek dostal novou grafickou podobu a nově bude začínat stručným perexem. Druhá novinka přichází zejména proto, aby v seznamu novin nebyl vidět pouze odkaz na obrázek. Největší změnou je určitě obměna některých rubrik. Z novin mizí silně kontroverzní rubrika „Klub -5, obecně škodlivá společnost“, která bude nahrazena rubrikou „+/-“. Novinkou budou také zprávy ze světa, či otevřená rubrika pro čtenáře novin, kterou může každý z vás využít k vyjádření, zveřejnění inzerátu či jiným účelům, které vás napadnou. Věříme, že se vám bude nový formát Bulvárku líbit a nyní již směle do toho!


Mělnická krize
Klub FC Mělník v poměrně nedávné době změnil majitele a pohybuje se na pokraji zániku. V současné době za klub nastupují dorostenci z klubové akademie, kteří však postrádají schopnosti a zkušenosti k tomu, aby mohli konkurovat profesionálům z nejvyšší soutěže, a tak se krčí na samém chvostu tabulky s jistotou sestupu. Existenční krize klubu trvá již delší dobu a jeho zakladatel a majitel Mirek Vrba se ho proto rozhodl prodat. Novým majitelem potápějící se bárky se stal damus. Jeho prvním úkolem bude samozřejmě naplnit sestavu adekvátními hráči, kteří budou schopni důstojně reprezentovat tým, který za dobu své krátké existence nasbíral celou řadu úspěchů a stal se mimo jiné historicky prvním vítězem Ligy mistrů, který ve své zemi „kopal“ pouze druhou ligu. V posledních hodinách na venek začínají prosakovat informace, že se chystá několik velice zajímavých přestupů a o středočeském klubu určitě neslyšíme ve spojitosti s českou nejvyšší soutěží naposledy.

MuaKuvoco della Arrakis se stal otcem
Dlouholetá opora slovenského klubu FK Čadca se připravuje na rodičovské povinnosti. Pokud si však představujete, jak známý fotbalista vyměňuje zaneřáděné plenky, jste na omylu. Během nedávné návštěvy českobudějovické ZOO, kam hráči FK Čadca zavítali v rámci týmového programu před utkáním Ligy mistrů proti tamnímu Dynamu, se doslova zamiloval do ropuchy síťkované jménem Marcel. Tento drobný obojživelník mu učaroval natolik, že se rozhodl tvorečka adoptovat. Podle ředitele zoologické zahrady MVDr. Evžena Kance přistálo na jejím bankovním účtu již více než 1 000 000 KF, které poputují na vybudování zcela nového pavilonu pro obojživelníky a plazy, jenž bude největším svého druhu v Evropě a ponese hrdě jméno svého sponzora. MuaKuvoco zahradě přislíbil celkem 80 000 000 KF k pokrytí veškerých nákladů. V současné době také tlačí na majitele klubu FK Čadca, aby dal zelenou změně názvu klubu. Podle jeho plánu by se tým měl nově jmenovat FK Ropuchy Čadca a v jeho logu by měl být Marcel zobrazený ve skoku.


Obyčejný překlep stál za výpadkem několika webových stránek a služeb
Některé webové stránky, jako například obrázkový hosting Giphy nebo populární portál Quora, který slouží ke sdílení znalostí uživatelů prostřednictvím jednoduchého formátu Q?A (z anglického Questions ? Answers – otázky a odpovědi), postihl v uplynulých dnech nepříjemný výpadek. Celou událost způsobil jeden jediný překlep během standardní údržby a odstraňování chyb v rámci služby Amazon Web Services, kterou tyto webové stránky využívají. Podle vyjádření zástupců společnosti Amazon došlo k chybě při zadávání příkazu, což mělo za následek odstranění většího množství dat, než bylo původně plánováno. Chyba si tak vyžádala celkový restart systému. Vzhledem k tomu, že službu v současné době využívá více než 150 000 webových stránek, pracuje společnost na takových změnách, které by podobným chybám v budoucnu zabránily.

Proč vyhynuli mamuti?
Nejnovější vědecké poznatky odhalily pravděpodobnou příčinu vyhynutí mamutů. Poslední skupinky těchto tvorů obývaly planetu zhruba před 4 000 lety. Vědci, kteří se zabývali srovnáním DNA jedinců, kteří se po Zemi pohybovali v době před více než 45 000 lety s jedinci daleko mladšími, došli k závěru, že za vyhynutím těchto obrovských zvířat stále deformace genetického fondu, která postupně způsobila například ztrátu čichu, tedy základního smyslu nutného k hledání potravy, změny srsti a také postupné stranění se společnosti ostatních tvorů stejného druhu a ztrátu rozmnožovacích instinktů. Nové zjištění by mohlo pomoci v záchraně ohrožených druhů, které jsou v současné době na pokraji vyhynutí. Mezi takovéto kriticky ohrožené tvory patří například gorila horská, jejíž předpokládaná populace se pohybuje okolo 300 jedinců. Tato hodnota se řádově shoduje s populací mamutů, která těsně před jejich vyhynutím obývala Wrangelův ostrov v Severním ledovém oceánu.


Zůstane Craig Shakespeare manažerem Leicestru?
Prozatimní manažer anglického Leicestru Craig Shakespeare by se měl o svém osudu dozvědět již v polovině příštího týdne. Třiapadesátiletý Brit nahradil 23. února ve vedení klubu Itala Claudia Ranieriho, který byl odvolán kvůli nepříznivým výsledkům loňského mistra. Po zápase s Hull City čeká tým menší tréninková pauza, která končí ve středu a následně Shakespeare očekává jednání s majiteli klubu, která by měla přinést odpovědi. Podle jeho slov se již setkal s některými členy vedení klubu, ovšem o jeho případném uvedení do funkce zatím nebyla řeč. Na otázku, zda by byl ochoten v klubu zůstat i v případě příchodu nového manažera například na pozici asistenta odpověděl, že v tuto chvíli nevylučuje žádnou z možností. Mezi potenciálními kandidáty na místo manažera úřadujícího šampióna se zmiňuje také jméno bývalého trenéra anglické reprezentace Roye Hodgsona.

Šéf Hondy se obává nedostatku spolehlivosti vozů McLaren Honda
Tým Formule 1 McLaren Honda se během předsezonního testování potýká s nespolehlivostí svých monopostů. Šéf týmu Yusuke Hasegawa vyjádřil obavy, neboť dodavatel motorů stále neodhalil závadu, která způsobila selhání motorů obou jezdců stáje, Fernanda Alonsa a Stoffela Vandoorna. Hasegawa pro španělskou televizi Movistar prohlásil, že vzhledem k faktu, že stále není známa příčina závady, není v tuto chvíli jasné, jaký typ motoru nasadí do poslední fáze testování. Podle původního plánu měla Honda použít novou specifikaci motorů již v prvním závodě sezony v Austrálii. Kvůli sérii několika závad byl však tým nucen během 4 dní využít nejméně 5 nových motorů, přesné číslo však vedení stáje nepotvrdilo. Podle slov Hasegawy však tým i přes současné potíže cílí na lepší umístění, než je 6. místo kterého dosáhl v loňské sezoně.

Vzmužte se, vzkazuje Kyrgios
Australský kontroverzní tenista Nick Kyrgios vzkázal na svém twitterovém účtu skupince fanoušků, aby se pochlapili. Reagoval tak na jejich požadavek, aby se jim omluvil za urážky, které směrem k nim pronesl během zápasu s Izraelcem Dudi Selou v Acapulcu. Kyrgios fanoušky okřikl ve chvíli, kdy ho vyrušili během podání. Událost se tak zařadila na již tak bohatý seznam hráčových výstřelků, mezi které patří nedávné obvinění rozhodčích ze zaujatosti v zápase s Jo-Wilfriedem Tsongou v Marseille nebo vypuštěná a odchozená utkání.


Pro dnešní rozhovor jsme si pozvali hráče, jehož jméno není úplně neznámé i přesto, že v minulosti nepatřil mezi nejaktivnější. V nedávné době se zasloužil o zavedení poměrně důležité novinky, která by měla sloužit především novým hráčům, ale také vinou nešťastné shody okolností přišel o klub, což ho vedlo k myšlence skončit s aktivním hraním a také změně přezdívky. Naším prvním hostem je Peter Polik Fallenncci, v současné době hrající pod přezdívkou Uživatel nám už odešel.

Vítej v redakci obnoveného TTho Bulvárku. Není náhoda, že jsme si vybrali zrovna tebe. V nedávné době došlo k několika událostem, které tě přiměly k rozhodnutí skončit s aktivní hrou, což jsi potvrdil i změnou přezdívky. Můžeš nám k tomu povědět něco bližšího?

Zdravím čtenáře, co se týče konce hraní tak jsem o něm přemýšlel už dlouho. Ale tak nějak ho pořád odkládal, ač je otázka, jestli bylo co odkládat. V podstatě krom zrovna dnes v diskuzi vzpomínaných novin (což bylo opravdu pár čísel už dávno) a nedávné wiki jsem, co se týče hry, vlastně nikdy moc aktivní nebyl. To se týkalo spíše diskuzí. Ale i v těch jsem v poslední době přešel často do pozice trolla či jak to nazvat, protože jsem často už ani nevěděl, jestli některé názory jsou moje, nebo je píšu jen aby na to ostatní reagovali. Každopádně pravý odchod (v tomhle případě ale jen utnutí s aktivním hraním, né zrušení účtu jak sliboval endes) jsem započal díky náhodě. Konečně jsem se rozhodl založit tým a i díky podpoře kamarádů to vypadalo celkem nadějně. Bohužel nejsem člověk, co by chtěl reálné peníze do hry vložené hned rozházet, takže jsem se rozhodl nebrat hráče z ostatních národností. To byl i důvod, proč jsem nesehnal včas dost hráčů. To by samozřejmě nevadilo, pokud bych si včas uvědomil, že sice tým je na 3. pozici v tabulce, ale má stejný počet bodů jako všichni pod ním. Tím pádem byl na spadnutí stejně jako ostatní týmy a náhoda chtěla, že systém zrušil zrovna můj tým. To mě přiznám se naštvalo celkem dost, ale neměl jsem potřebu (třeba jako endes) to všem říkat, takže když PK potvrdil, že pravidla jsou pravidla a nemá šanci s tím nic udělat, tak jsem peníze rozeslal, prodal akademie a další továrny a ač jsem aktivní v diskuzi, tak je otázka jak dlouho mě to bude ještě bavit, než se přestanu ukazovat úplně. (Ale pravda, mám dlouhý seznam věcí na wiki, takže mě tu asi chvíli ještě uvidíte a jak asi chápete, účet jsem nezrušil i proto, že nikomu se do wiki přispívat nechce, takže to zatím pořád povedu já).

Jak jsi už nakousl, jsi autorem myšlenky a zároveň realizátorem herní Wiki, tedy příručky, která by měla poskytnout přehledný ucelený soubor rad a popisů herních mechanismů. Co tě k té myšlence přivedlo?

To je takový stín/břemeno, co se nese se mnou celou dobu, co hraji online hry - strategie. Tedy klasika toho, že existuje návod, ale vlastně dost často neobsahuje vše co je třeba. Pro mě je takový svatý grál her, manuál, ve kterém se dá najít všechno. Tedy vše co se nedá samozřejmě zneužít, ale je to něco co překvapivě dost často někdo zná a někdo ne. Plácnu třeba to, když PK popisoval, jak funguje výpočet zápasu. Klasická informace (tady sice platí, že popis už nemusí platit přesně), která někde byla, někdo si ji třeba uložil, ale ostatní mají smůlu. Jasně v tomhle případě těžko vyhrajete hru s takovou informací. Ale s něčím podobným se setkávám snad u každé online hry. Nejhorší je samozřejmě informace, co nejde skoro herně zjistit a přesto to někdo ví. Na FMku třeba nikde není cena opravy továrny, nikde není přesný popis továren a to přitom je základní věc pro člověka, co chce ve hře něco dělat. To je jako kdyby v reálu musel člověk založit firmu, vložit kapitál a pak by se dozvěděl, jak to vlastně bude muset dělat a že asi brzo zkrachuje. A myšlenka wiki je jednoduchá, lidi se často neradi ptají a info chtějí hned, navíc je to i otravné pořád odpovídat na to samé. Kdyby to tak nebylo, těžko by dneska byla tak oblíbená anglická zkratka FAQ. Navíc samozřejmě nevědomost vede k chybám - podle návodu kohokoli může napadnout, že továrna nestárne. To prakticky zjistí jestli se nepletu jen v Bonusech, ale mám za to, že snad jen v přehledu přímo ve hře, když dá „využít bonus“. A to je přesně to, co bych chtěl vymýtit. Proč zrovna wiki? Už dřív, když to bylo formou soutěže kterou vyhlásil PK, jsem zkoušel tutoriál, který měl mít podobný ráz. Ale nedávno v jiné hře použili wiki a to byl impuls, že asi nastal čas využít otestovaný systém, který je na tohle prostě nejvhodnější.

V tuhle chvíli se o Wiki staráš sám. Jaké s ní máš plány? Předpokládáš práci několika editorů, nebo ji necháš žít vlastním životem s tím, že do ní bude moci přispívat každý?

Tak počítal jsem využít služby majitele Bulvárku pro korekci textu. :-D Ale jinak se doufal, že lidem na FMku záleží na tom, kdo s nimi hraje a tím pádem budou chtít něco, co lidem kolem nich pomůže. Bohužel se ukázalo, že málo lidí je ochotno něco udělat. Samozřejmě čekal bych nezájem, pokud bych se k tomu nevyjádřil, ale měl jsem za to, že jsem v diskuzi myšlenku popsal jasně. Takhle to bohužel bude závislé na jednotlivci a to vzhledem k tomu, že se snažím pracovat na jiném projektu, který do budoucna asi sežere víc času než budu chtít, plus mám v jiné hře na starost jednu z částí učitelského sboru, je trochu na ... Ale třeba se do budoucna někdo najde. Myšlenka určitě byla, že by mohl přispívat každý, ale je možné, že se to srazí na pár lidí (jestli někdo takový vůbec bude). (Majitel Bulvárku s touto činností samozřejmě počítá. - pozn. red.)

Doufejme tedy, že i tento rozhovor pomůže přilákat zájemce, kteří by se na přípravě Wiki podíleli. Zmínils svou činnost v jiných hrách a realizaci vlastního projektu. Můžeš nám přiblížit, o čem konkrétně byla řeč?

Tak nevím, jestli zmiňovat jméno, ale na jedné z nejstarších a dříve určitě nejznámějších textovek dělám už nějakou chvíli učitele, teď spíše tedy ředitele. Tím pádem mám celkem dobrý přehled, jak vypadá nováček a co od něj asi tak čekat. A to (samozřejmě to nemyslím negativně proti FMku) i v rámci o dost složitější strategie (jakou ta hra jednoznačně je). Na druhou stranu to je samozřejmě i jeden z prvků, co u ní stál za odlivem hráčů a potýká se dnes ještě s míň „plejery“ než FMko. Co se týče projektu, tak nevím, jestli bych chtěl něco víc rozebírat. Myslím a doufám, že přijde chvíle kdy se to i FMko dozví. Možná bych to zjednodušil na to, že už od mala mě bavilo především hry vymýšlet, ale nikdy to nedošlo k tomu, aby si taková hra získala i nějaké příznivce.

Určitě se tedy budeme těšit, až se dozvíme víc. Teď jsme ale ve fotbalovém manažeru, co ty a fotbal? Jaký máš k němu vztah?


Tak asi by bylo dobré zmínit, že závodně jsem hrál ještě na nižším gymplu basket. Ne, že bych k tomu měl nějaký extra vztah, ale začal jsem kvůli kamarádovi, který toho během chvíle zase nechal, takže asi tak. Přestal ve chvíli, kdy to nový trenér začal brát až moc vážně a v té době jsem si tak moc nezahrál. Ale jinak ve škole jsem hrál fotbal nejradši ze všeho, co se o tělocviku dělalo. Dokud jsem mírně nepřibral, tak jsem byl dost běhavý hráč. Chvíli v útoku, chvíli v obraně, ale kopnout jsem do toho moc neuměl a spolužáci si dělali srandu, že v poli hraju rukama a v bráně jenom nohama. :-D Teď už pár let aktivně fandím SK Roudnici se dvěma kamarády a asi můžu zmínit, že jeden z nich zrovna sedí na druhé straně monitoru (v případě čtenářů na druhé straně novin). Možná bych ještě zminil, že můj úplně nejoblíbenější sport se hrál v jednom dílu seriálu Cesta do neznáma, byla to změť házené na poli typu šachovnice, kde se zodpovídaly otázky. Přesně si to už taky nepamatuju.

Máš kromě Roudnice i nějaké jiné oblíbené týmy nebo hráče, případně i sportovce z jiných odvětví? Pokud ano, proč jsou to zrovna oni?

Týmů je víc, zmínil bych Bohemku a Juventus, tam je oblíbenost asi nejdelší, pak bych asi zmínil Manchester City a Dortmund, zbytek pak byl spíš oblíbený proto, že tam hráli čeští hráči (jako například Chelsea/Liverpool). Co se týče hráčů, tak určitě Pája Nedvěd a Gennaro Gattuso. A jiné sporty, z hokeje vzpomenu třeba Vsetín a Tampu Bay Lightning , ač Tampu jsem „žral“ jůavmě díky tomu, že jsem měl pár jejich hráčů na kartičkách a líbilo se mi jejich logo. :-D Pokud jde o hráče, tak Jarda Jágr a Radek Štěpánek. A proč ty hráče co jsem zmínil? Všichni to jsou nebo byli pořádní dříči a umí do toho dát srdce a to mě právě ve fotbale hrozně bavilo (bohužel mi chyběl ten um).

Součástí rozhovoru v Bulvárku bývá vždy i hudební okénko, které nemine ani tebe, dostaneme se k němu později. Teď bys nám ale mohl prozradit, jakou hudbu rád posloucháš.

Tak prakticky cokoli co se mi libí, to někdy znamená, že okrajové kapely mi dodají do seznamu třeba jen jednu písničku. Ale jinak to jsou kapely jako Totální nasazení, blink-182, Less Than Jake, ale i třeba Linkin Park. Díky cover verzím jsem už i poslouchal takové ty klasické a pro někoho neoblíbené skupiny jako One Direction či něco od Biebera, ale asi se nebudu tajit tím, že to jsou vždy holčičí cover verze a originál jsem si snad nikdy nepustil. To je ale dané jen tím, že mi ti zpěváci prostě nesedí hudebně. Né že bych trpěl nějakým syndromem „je cool tohohle nesnášet tak ho taky nesnáším“.

Podle našich informací jsi také poměrně aktivním návštěvníkem Česko-Slovenské filmové databáze. Jaký je tvůj vztah k filmovému průmyslu obecně a jaké kousky bys vybral jako své nejoblíbenější?

Tak filmy a seriály tvoří celkem podstatnou část mého života, což překvapivě podporovala už moje babička, takže jsem vyrůstal na filmech jako Tanec s vlky, Dokonalý svět, Ochránce nebo Hříšný tanec (takže asi víte, které herce měla babička v oblibě). Ale třeba i Tři mušketýry verze někdy 1961 Fr/It, nebo Černý korzár a legendární Sandokan. To tak nějak dalo vzniknout mé vášni k filmům. Většinou vyhledávám kvalitnější filmy, ale jak jsem pochopil, člověk jednou za čas musí koukat na „béčko“ aby dokázal pochopit, co vlastně je na těch dobrých filmech to dobré. A co bych doporučil? Těžko říct, protože na spoustu věcí je moje paměť asi tak užitečná, jako když jí Homer guláš z cedníku. Ale určitě starý dobrý Mad Max 2, Stezky slávy, Zelené peklo (film se S. L. Jacksonen), Apokalyspa Now, Stalker a z toho novějšího 8 hrozných a Deadpool. A seriály bych zmínil třeba StarGate, MacGyver, A-Team(seriál i film) a teď novější Battlestar Galactica, Protiúder a Seal Team Six. Asi bych dokázal vzpomenout i na další míň znamý, ale to by trvalo nějakou dobu.

To tedy máme hudbu, filmy, hraješ také počítačové hry?

Hraju, dřív to ale bylo častější. V poslední době mám trochu přetlak toho co mám za hry oproti tomu co doopravdy hraji. Takže čtenáře asi moc nepotěším tím, že defakto jediné hry, co trochu pravidelně hraji, jsou Verdun předchůdce BF1, a Tom Clancy‘s Rainbow Six 3, dodnes asi nepřekonaná taktická střílečka. Jinak jsem vždycky hrál střílečky, sportovní hry a strategie. A kdybych měl zmínit svoji nejoblíbenější hru tak to asi bude Civilizace 2.

Civilizace je špičková, za redakci určitě doporučujeme i nejnovější díl, který přinesl řadu změn. Teď už ale přejdeme k oblíbenému bleskovému výslechu. Odpovídej prosím pouze krátce.

Fotbal nebo hokej?

Fotbal

Pivo nebo víno?

Pivo

PC nebo konzole?

PC

Slané nebo sladké?

Sladké

Ponožky v sandálech ano nebo ne?

Ne

Punk nebo Hip-Hop?

Punk

Skype nebo TeamSpeak?

Skype

Facebook nebo Twitter?

FB

Endes, kalla nebo Smolinho?


Endes

SK Roudnice nebo South Park FC?

SKR

Super, jsme u konce. Teď si ještě projedeme hudební okénko a máš to za sebou. Díky za tvůj čas a měj se fajn!


První písnička, kterou jsme pro dnešní číslo zvolili, má název Hurt a jejím interpretem nebyl nikdo jiný, než legendární Johnny Cash. Dle řady internetových žebříčků se jedná o jednu z nejsmutnějších písniček v historii.Polik hodnotí: Za mě dobrý, pravda hodně pomalá ale do filmu dobrá.

Druhou skladbu vybranou v dnešním vydání můžete znát v podání zpěvačky Christiny Aguilery, ale také díky interpretaci Anny Fialové v nejmenované populární televizní show. Písnička má název Candyman.Polik hodnotí: Tak tohle zrovna neni něco co bych si ještě pustil. Prostě mě nechytl ani klip ani hudba.

Abychom zachovali určité rozpětí žánrů, budeme se nově pohybovat i ve vodách dříve Bulvárkem neprozkoumaných. Prvním takovým příkladem je americký rapper Coolio a jeho hit z roku 1995 s názvem Gangsta’s Paradise. Jedná se o sample písničky Stevieho Wondera z roku 1976 s názvem Pastime Paradise. Zajímavostí je, že je to jedna z mála Cooliových písniček, která neobsahuje vulgarity, a to právě díky osobě Stevieho Wondera, který sample s vulgárními výrazy nechtěl povolit. Písničku také parodoval americký komik „Weird“ Al Yankovic se svou skladbou Amish Paradise, jejíž odkaz také přikládáme a doporučujeme shlédnout včetně videoklipu.Polik hodnotí: Tak písnička super, přesný opak toho předchozího ale přiznám se, že i přesto jsem si ji nikdy moc nepouštěl. Co se týče Amish cover verze, tak pro mě možná lepší než originál, prostě zábavná předělávka co má i výborný klip.

Pro poslední píseň dnešního vydání jsme zabrousili do punkového sektoru, odkud jsme vytáhli americkou punkovou kapelu Anti-Flag a jejich píseň z roku 2002 s názvem 911 For Peace. Písnička je částečně reakcí na události 11. září 2001 a album Mobilize, na kterém vyšla jako titulní píseň, vyneslo autorům statut anti-americké kapely a stažení jejich desek z prodeje.Polik hodnotí: Poslední písnička těžko říct libí-nelibí, když jí uslyšímím v rádiu tak asi nebudu ladit jinam ale jinak bych si jí asi nepustil. Ale tuhle ani Candyman jsem do teď neslyšel a do budoucna je asi slyšet ani nemusím.

Již tradičně také dáváme našemu hostovi prostor zvolit jednu písničku, kterou ohodnotí šéfredaktor Bulvárku Lord TT. Polik si pro naše čtenáře vybral písničku She's Out Of Her Mind od své oblíbené kapely blink-182.Lord TT hodnotí: Tak je z toho trochu cítit starý dobrý blink, ale na tu dřívější tvorbu to nemá ani zdaleka. To je ale problém většiny kapel...


Největší plus
Jako největší plus naší hry v uplynulém období jsme vybrali narůstající aktivitu hráčů. Ať už se jedná o stále se rozrůstající nabídku tisku, nebo mladé nováčky jako je DenisSuaréz, kteří se snaží oživit hru, vytvářet nové týmy a jdou tak příkladem všem ostatním. Právě takovéto záslužné činnosti jsou nejlepším způsobem, jak udržet nováčky, pozvednout hru a vrátit jí zašlou slávu.

Největší mínus
Za největší mínus musíme označit jednoznačně představení, které předvedl recidivista, který je nejznámější pod přezdívkou Ujo Eternity. Vulgární urážky, opakované vyhrožování, zakládání nových a nových účtů… Věřme, že se takových jedinců bude v blízkosti hry do budoucna pohybovat co nejméně.


V minulosti toto ocenění získal jediný člověk, a to nemohl být nikdo jiný než autor hry prima.kluk. Jediný, kdo se jeho zásluhám v nedávné alespoň vzdáleně přiblížil, byl náš dnešní host Polik se svou Wiki a ocenění tak naprosto po právu náleží jemu.


Zdravím všechny čtenáře. V dnešním sloupku bych rád řekl pár slov ke svému působení ve funkci zástupce admina. Jak jistě víte, v posledních volbách jsem se rozhodl nekandidovat. Po řadě nešťastných událostí, které způsobily zneplatnění voleb, které jinak vyhrál můj spoluhráč z týmu Dragi nakonec nastala pro mnohé absurdní situace, když si prima.kluk na poslední volný post zástupce zvolil právě mě. Sám jsem předpokládal, že důvěru dostane Polik zejména za to, že vytvořil Wiki. Když jsem tedy nabídku dostal, hodně jsem o ní přemýšlel. Položil jsem si otázku, zda vidím nějakou možnost hře pomoci a někam ji posunout a odpověď byla ano. Do funkce jsem tedy nastoupil s cílem podílet se na rozvoji hry, přinášet návrhy, ale také být prostředníkem mezi běžnými hráči a adminem. Ačkoli mé prvotní naivní nadšení bylo poměrně rychle zmraženo přístupem jednoho z kolegů a zvažoval jsem, jestli bylo přijetí funkce správné, rozhodl jsem se to nevzdat a neudělat radost některým jedincům. Vždyť za tu krátkou dobu se podařilo několik příjemných změn, které jsem v minulosti již několikrát prosazoval. Důležitá témata jsou nově ukotvena v horní části diskuse tak, aby je návštěvníci nemuseli hledat, všichni hráči mají možnost ptát se týmu ZA na cokoli, co je zajímá, v diskusi Otázky na zástupce admina, společně s většinou ZA jsme upřesnili znění pravidel aby více odpovídaly současnému dění v diskusi a domluvili se na stanovení určitého klíče, který by měl posloužit k férovějšímu přístupu k trestům, ale zejména také k prevenci porušování pravidel. Nikdo totiž nestojí o rozdávání trestů, prevence by měla být vždy na prvním místě. Tohle vše samozřejmě není jen moje práce, ale práce týmu ZA a i přes drobné překážky vše funguje jak má a ve výsledku jsem rád, že jsem na adminovu vstřícnou nabídku kývl.

Zároveň bych rád vyzval hráče, aby se nebáli diskusi Otázky na zástupce admina využívat a ptali se na cokoli co je v souvislosti s hrou a činností ZA zajímá. Otázky můžete psát obecně, nebo cílit dotazy na konkrétní zástupce, kteří vám rádi odpoví. Je to jen na vás a vašem zájmu.


V tomto čísle se zaměříme na zábavné obrázky a videa z počítačových her, nebo s počítačovými hrami související.

Nejprve se podíváme, jak vypadá stejný obrázek v různých rozlišeních.


Nová Fifa s sebou každý rok přinese parádní porci nezapomenutelných zážitků, o čemž se můžete přesvědčit v následujícím videu.Pozadu však nezůstává ani Battlefield 1, je vidět, že EA prostě zábavu dělat umí.Nekonečnou studnicí perfektních failů je samozřejmě GTA 5. Připravte se na ultimátní čtyřicetiminutové video těch nejlepších.Když omylem zadáte stejný cheat dvakrát…


Hry a jejich názvy


Evoluce v praxiRubrika Čtenáři vrací úder vám byla ve zkratce představena již v úvodu. Půjde o otevřenou rubriku pro vás všechny, kteří byste rádi zareagovali na článek otištěný v našich novinách, přispěli svým názorem na dění ve hře i mimo ni, nebo jen propagovali svůj herní produkt či nabídli volná místa v týmu. Jsme otevření veškerým slušným příspěvkům včetně kritiky našeho časopisu, takže neváhejte a své příspěvky směřujte do vzkazů šéfredaktorovi.


Než se definitivně rozloučíme, máme tu pro vás malou soutěž. Do následujících tří obrázků jsme ukryli názvy kapel či jména interpretů a jejich písničky (Vlevo je vždy kapela/interpret, vpravo pak píseň). Každý z vás má pouze jeden tip pro každý obrázek, takže si odeslání odpovědi dobře rozmyslete. Pro každý z obrázků však vítězí pouze nejrychlejší správná odpověď, takže rozmýšlejte rychle. Poslat můžete všechny odpovědi najednou, nebo každou zvlášť, znovu ale připomínám, že 1 OBRÁZEK A 1 HRÁČ = 1 TIP. Přejeme hodně štěstí a snad se vám naše minisoutěž bude líbit.

Obrázek číslo 1 - Vlevo je pod sebou křestní jméno a příjmení interpreta, vpravo název písničky.


Obrázek číslo 2 - Vlevo název kapely, vpravo název písničky


Obrázek číslo 3 - Vlevo jméno interpreta, vpravo název písničkyPrvní číslo obnoveného Bulvárku je u konce. Na závěr byste zřejmě rádi slyšeli, kdy bude následovat to příští. Jak zpívá Paľo Habera, je to vo hviezdach. Naše redakce je složená z různých osobností, které mají výrazně odlišná pole zájmu, což způsobuje neschopnost sejít se v pravidelných časových intervalech a připravit další číslo. Nové vydání tedy přijde ihned. Ihned, jakmile bude čas. Věříme, že i přesto zachováte našim novinám přízeň a u příštího vydání se všichni společně shledáme.

Za celou redakci TTho Bulvárku

(07.03. v 07:46 vydal Lord TT)


archiv novin


diskuse je přístupná jen hráčům hry Fotbalový manažer
přihlašte se nebo zdarma registrujte

otevřít diskusi k článku